Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

EKSPEDĪCIJAS

 

 

Visu laiku lasītākās ekspedīcijas
Beļandkīka, Seļdara, Muksu. Pamirs. [5]
Čeremoša. [16]
Jagnoba, Iskanderdarja, Fandarja. [3]
Kepa - Kema. Karēlija
Pamirs. [1]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Jagnoba, Iskanderdarja, Fandarja [3]
Pamirs [1]
Adidas Sick-Line Expedition to Siberia, 2009 [10]
Čeremoša [16]
Beļandkīka, Seļdara, Muksu. Pamirs [5]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Čeremoša

Atvars Eglītis, 16.04.2007

Komentāri [16]

 

 

Kurš gan nav bijis Čeremošā? Neaizmirstamā padlaiku iesācēju Mekā. Sniegs, kas pa nakti pārklājis vakardienas vēl dubļaino pļavu. Saule, kas tikai dažu stundu laikā paspēj apdedzināt sarkanus ziemas izbalinātos braucēju ģīmjus. Lietus, kas pēkšņi samērcē izkarinātās vešas un brezenta teltis, jautrām urdziņām spraucoties guļammaisos. Vietējie ziķeri pamanās nospert tikai vienu no diviem zābakiem, kurus saimnieks iemērcis peļķē, jo izmērs par mazu. Arī akmeņu krusa zem tiltiem no šamo puses pieder pie lietas. Čeremoša. Te neaprakstāmu konstrukciju braucamdaiktu stūrmaņi demonstrē tādu pat neprasmi tos vadīt, kā krastā stāvošie kritiķi.
Šur tur, netikuši līdz teltīm, lētās vietējās šmigas upuri, iepletuši rokas guļ, mēģinot aptvert laimi.
Megalītisks trimarāns veidots no brezenta desās sabāztiem meteoroloģisko zondu baloniem bezmaz metru diametrā un airētājiem bezcerīgi mēģinot sasniegt ūdeni, cēli paslīd garām gludinot upes nelīdzenumus. Saliekamā, gumijota brezenta ādā ieskautā alumīnija ribu konstrukcija, kurā censoņi tup uz ceļiem un airē katrs savā pusē ar kanu airi. Tad uz traktora riepu kamerām uzštellēts režģis ar veselu brigādi uz tā, kājās stāvot kustina nejēgā milzu irkļus priekšā un pakaļā.
Krastā to visu vēro vīrs kuram glābšanas veste veidota no piepūšamiem spilveniem kas piešūti kā lapas grāmatā un ik pa brīdim pāršķiras. Kādam drūmam vīram pie muguras piestiprināts uz pusēm salocīts piepūšamais matracis.
Cits ar milzu granātu, kuras rokturī slēpjas virves metri stāv. Vēl kāds antīkā diskobola pozā vicinās ar putuplasta disku uz kura uztīta virve.
Letiņi ar katamarānu serfo Lielā Guka vilnī baidot pludinātājus, kuri ar kantainām acīm vēro šīs „nelikumīgās” darbības, kas pārsniedz viņu saprāta robežas.
Augšā, slapjās zālainās nogāzēs ganās govis.
Daži melš, ka tām divas kājas esot īsākas.
Kas zin.


Klubs > Tēmas > Ekspedīcijas

Lapu uztur: Inno.web