Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

JAUNUMI

 

 

Visu laiku lasītākie jaunumi
Campo laivu noma. [7]
Ūdens ziņas. [353]
Laivas līzingā! [29]
Campo realizē vides aizsardzības projektu Abavā. [5]
Fotogalerijas. [2]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Ūdens ziņas [353]
Nomas inventāra sezonas izpārdošana [2]
Ūdens maratonu kauss 2015 [21]
Laivu lietas [9]
Latvijas ūdens maratonu kauss [86]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Campo realizē vides aizsardzības projektu Abavā

Campo, 29.06.2005

Komentāri [5]

 

Foto: Informatīvais stends pie Abavas
 

Noslēdzies LVAF finansēts dabas aizsardzības projekts.


Abava ir iecienīts ūdenstūrisma maršruts, tādēļ tās krastos jau vēsturiski veidojušās apmetnes vietas. Diemžēl, tās tapušas stihiski, domājot par pašu ērtībām, bet apdraudot dabu, jo ugunskuri kurināti zem egļu zariem, malka gādāta izcērtot apkārtējo mežu, ar sadzīves atkritumiem piesārņota ne tikai apmetnes vieta, bet arī plašāka apkārtne.

 

Informācijas trūkums par apmetņu vietu atrašanos īpaši aizsargajamā dabas teritorijā ar tās biotopa īpatnībām, nereti ir cēlonis kaitējumam, ko dabai nodara pat apzinīgi tūristi. Protams, ka pret vandalismu un mērķtiecīgu apmetņu vietu demolēšanu, postot ne tikai dabu, bet arī cilvēka roku darinājumus, nepasargās nekāda informācija, lūgumi vai aizliegumi. Situāciju sarežģī arī tas, ka daudzas no apmetnēm pieejamas tikai pa ūdensceļu, nedodot iespēju šo vietu atbilstošai sakārtošanai un uzturēšanai. Savukārt, tās apmetnes, kurām iespējams piekļūt ar autotransportu, bet nav neviena, kurš rūpētos par to sakopšanu, ir vēl kritiskākā stāvoklī, jo tūrisma sezonas laikā tajās uzturas nozīmīgs skaits cilvēku. Tikai atsevišķās vietās, kurās zemes īpašnieki paši dzīvo tiešā apmetņu tuvumā, kā tas ir Rendā, vai izveidojuši tādus tūrisma servisa objektus kā „Zviedru cepure” un „Imulas”, situācija tiek kontrolēta. Diemžēl, tie ir tikai atsevišķi gadījumi, tāpat, kā par atsevišķiem gadījumiem uzskatāmas pašvaldību un sabiedrisko organizāciju vides sakopšanas kampaņas, kurām nav ilglaicīga efekta. Ņemot vērā, ka dabas parkam „Abavas ieleja” nav savas administrācijas, nav arī koordinētu dabas aizsardzības pasākumu un parka apmeklējuma monitoringa.

 

2003. gada pavasarī Latvijas Vides aizsardzības fonds piešķīra finansējumu Kuldīgas rajona Rendas pagasta Vides komitejas izstrādātam projektam, kura mērķis bija veicināt reālu vides un dabas aizsardzību šajā īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Projekts paredzēja pasākumu kopumu situācijas izpētei un praktiska dabas aizsardzības modeļa rekomendēšanu šai teritorijai, vienlaicīgi veicot astoņu viskritiskākajā stāvoklī esošo apmetņu vietu pirmreizēju sakopšanu (atkritumu savākšanu un izvešanu), apmetņu vietu labiekārtošanu atbilstoši dabas aizsardzības prasībām. Projekta realizāciju pašvaldība uzticēja mums - „Campo”.

 

Projekts ir realizēts, visi plānotie darbi paveikti, un par rezultātu varam pateikties visiem, kuri bija ieinteresēti projekta mērķu sasniegšanā. Mēs vēlamies pateikt paldies brīvprātīgajiem Abavas pavasara ūdeņu „tīrītājiem” – Latvijas Zaļās kustības laivotājiem, kuri parūpējās, lai krastu ūdenszālēs un krūmu zaros patvērušās petpudeles un polietelēna maisiņi nepavadītu ūdenstūrisma cienītājus visā viņu izvēlētā maršruta garumā. Projekta darba grupa apzinās, ka šiem pasākumiem nebūs ilglaicīga rezultāta, ja cilvēki izturēsies pret dabu kā plaša patēriņa bezmaksas preci, savu atpūtu vērtējot tikai pēc tūrisma inventāra cenas un brīvdienu laikā patērēto pārtikas produktu izmaksām. Tādēļ mēs aicinām visus, kurus Abava jau „uzrunājusi”, un tos, kuri vēl tikai gatavojas padoties šīs romantiskās upes vilinājumam: Jūtieties Abavā kā savās mājās – rūpējieties, lai tā būtu tīra, saudzējiet un sargājiet to, jo „dots devējam atdodas desmitkārtīgi”.


Klubs > Tēmas > Jaunumi

Lapu uztur: Inno.web