Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

JAUNUMI

 

 

Visu laiku lasītākie jaunumi
Campo laivu noma. [7]
Ūdens ziņas. [353]
Laivas līzingā! [29]
Campo realizē vides aizsardzības projektu Abavā. [5]
Fotogalerijas. [2]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
Ūdens ziņas [353]
Nomas inventāra sezonas izpārdošana [2]
Ūdens maratonu kauss 2015 [21]
Laivu lietas [9]
Latvijas ūdens maratonu kauss [86]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Kajak-kross 2006

Kaspars Celmiņš, 10.04.2006

Komentāri [2]

 

 

Noslēdzies Īvandes posms.


Sestdien, 8. aprīlī Kuldīgas rajona Rendas pagasta, Īvandes upē pirmo reizi Latvijā notika straujūdens laivu sacensības "Kajak kross 2006" pirmais posms.

Sacensības norisinājās atraktīvā gaisotnē, jo šāda formāta straujūdens braucēju sacīkstes, kad trasē „aci pret aci” vienlaicīgi dodas četri kajakeri Latvijā ir nebijis pasākums. Distancē, mazās Ivandes upītes 200m garajā posmā atrodas 3 ūdenskritumi, kurus dalībniekiem bija jāpārvar bez kļūdām un ātrāk par sāncenšiem, jo nākamajā kārtā izvirzījās divi pirmie no četriem braucējiem, kas sasnieguši finiša līniju. Protams, neiztika arī bez apgāšanās un peldēm, bet lielāks vairums mūsu kajakeru ir labi apguvuši airēšanas tehniku un prot eskimosu apgriezienu, lai laivu atgrieztu „uz līdzena ķīļa”. Gadījumā, kad sacensību dalībnieks nespēja tikt galā ar laivu un straumi palīdzību sniedza organizatoru nolīgtie glābēji.

Īpašu drosmi izrādīja sacensībās startējušās daiļā dzimuma pārstāves, kas kvalifikācijas braucienā uzrādīja augstākus rezultātus kā viens otrs pieredzējis "vecs buks”. Kopumā sacensībās piedalījās divdesmit dalībnieki - trīs dāmas un septiņpadsmit vīri.

Īpaši atraktīvs bija starts. Sacensību dalībnieki startēja ar lēcienu ūdenī no speciāli sagatavota 2m paaugstinājuma ar slīpu plakni. Fināla braucienos starta platformas slīpā daļa tika pacelta horizontāli un tai nolaižoties tika nodrošināts vienlaicīgs starts visiem četriem fināla kārtas barucējiem. Ne visas starta pozīcijas bija izdevīgas, tāpēc jācīnās bija jau no paša sākuma, lai ieņemtu labāko vietu uz starta paaugstinājuma nākamajam braucienam.

Dāmu konkurencē pirmo vietu ieņēma Anete Pošiva, otro – Agnija Vēsma un dramatiskā cīņā ar stihiju trešo vietu ieguva Diāna Kušnere.

Atis Bērziņš pārliecinoši ieņēma pirmo vietu vīru konkurencē. Liels pārsteigums bija debitanta Ata Garklāva izcīnīta otrā vieta, trešo vietu ieguva Latvijas kajakinga veterāns Boris Jahnis.

Paldies sacensību organizācijas sadarbības partneriem CAMPO, Red Bull Latvija, pirmā posma uzvarētāju balvu sponsoram SIA "M.A.N.T.A., ar Goggle saulesbrilēm. Īpašs paldies firmai "Enerģija SHEMS", kas nodrošināja starta paaugstinājuma platformas izgatavošanu, bez kuras zustu sacensību atraktivitāte.

Paldies par dalībnieku atsaucību, tiksimies kajak krosa nākamajā posmā, kas norisināsies 16. aprīlī Aizkraukles rajona Vietalvas pagastā Vesetas upē. Šajā posmā tiks izcīnīts arī Grand Prix vērtējot abu posmu rezultātu kopsummu.

 

Sīkāk par Kajak-kosu un Īvandes posma rezultātiem skat. šeit.

 

Balvu sponsori:

 

 

Informatīvie atbalstītāji:

 


Klubs > Tēmas > Jaunumi

Lapu uztur: Inno.web