Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PADOMI

 

 

Visu laiku lasītākie padomi
Inventārs. [6]
Laivošana pa lēto. [9]
Peldlīdzekļi. Kas ir kas? [6]
Vispārējs Latvijas upju apskats. [2]
Laivā pa upēm. 80-to gadu ūdenstūrisma macību bestselleris! [22]

 

Aktuālākās tēmas diskusijās
No kā sastāv upe? [3]
Vispārējs Latvijas upju apskats [2]
"Zvaigžņu testi" - kas tas ir? [44]
Pacietīgu nepacietību! [8]
Kā dzīvot aukstā ūdenī [22]

 

 

Neturi sveci zem pūra! Ļauj mums mācīties no tavām kļūdām kā mēs tev nesakām par savējām... Atsūti mums savu redzējumu par labu laivu, sliktu telti vai izdevušos pasākumu. campo@laivas.lv

 

Pacietīgu nepacietību!

Agris, 21.03.2010

Komentāri [8]

 

Pavadīta pēdējo desmit gadu dziļākā ziema un strauji tuvojas laivošanas sezona. Šogad vērojama sen nebijusi aina - upes ir aizsalušas pa īstam un, neskatoties uz straujo sniega kušanu, ledus vēl var sagādāt pārsteigumus.

 

Pirmkārt, šogad ir cerības uz upju gultņu dabīgu attīrīšanos. Salaca, Mēmele, Mūsa, Rinda un vēl citas upes sen ir gaidījušas kārtīgu ledus iešanu - upju aizaugšana šeit bija pieņēmusies spēkā gadu no gada, "kāpostu laukiem " apgrūtinot vasaras laivošanu arvien nepatīkamāk.

 

Tomēr, tā ir tikai viena medaļas puse. Otra ir bīstamība, kuru nedrīkstētu ignorēt. Ledus iešana un pali mainīs upju gultnes un tajās sastopamos šķēršļus, īpaši straujupēs. Iespējams, pazudīs pierastie sagāzumi, kurus visi braucēji zināja no galvas un kuri problēmas sagādāja vien gadījuma braucējiem, bet parādīsies jauni koku krāvumi, jaunās vietās. Ledus situācija upēs liek domāt, ka neiztiksim arī bez ledus sastrēgumiem un aizsprostiem - šie Latvijas "sifoni" ir tikpat bīstami, kā tie, kuri sastopami kalnu upes ar to atšķirību, ka kalnu upēs brauc sagatavoti  cilvēki, kamēr pie mums - Amatā, Ogrē un arī citur - šādās problēmās, neko nenojaušot, var nokļūt jebkurš pavasara ekstrēmists. Un problēma tas ir maigi teikts - no ledus sastrēguma apakšas ne vien neviens vēl dzīvs nav izpeldējis, bet veselā veidā nav arī atrasts...

 

Pastāv bažas, ja pavasara ūdeņus nocietusies tauta rausies baudīt desmitgades lielākos ūdeņus tādā pašā masveidībā, kā šoziem metās baudīt sniega kupenas, tad līdz bēdai nebūs ilgi jāgaida. Šogad vairāk nekā citkārt vajadzētu apdomāt pavasara maršrutu izvēli kontekstā ar savu sagatavotību, ekipējumu un galu galā - arī kompāniju.

Vēl ir laiks palasīt Latvijas ūdenstūrisma klasiķu padomus par šķēršļu pārvarēšanu straujajās upēs paklikšķinot uz padomu sadaļas rakstiņiem. Ieteicamo opusu saraksta tops būtu sekojošs:

Nav aizliegts arī nākt uz Campo gadskārtējiem "Laivošanas ABC" īsajiem kursiem, kuri sākas jau šajā nedēļā.

Pirms braukšanas izstudējiet pieejamo informāciju par paredzamo maršrutu. Viens no plašākajiem apskatiem atrodams tepat Campo lapā (maniak-klasifikators, autors Jānis Romanovskis ar aktuāliem papildinājumiem no Campo un citiem braucējiem). Aicinam jūs dalīties savā pieredzē un šī pavasara jauniegūtajā informācijā - iespējams daudzi no šiem aprakstiem būs jākoriģē.

 

Tiekamies uz ūdens, lai veicas!

Campo


Klubs > Tēmas > Padomi

Lapu uztur: Inno.web