Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

PIEDZĪVOJUMI

 

 

Varjagu stāsts

Finka, 06.06.2006

Komentāri [14]

 

 

Dunava - Lucavsala 3-4.jūnijā 200km.


Izdomāju, ka vajag uzlikt šo to uz “papīra”, kamēr tas viss vēl ir svaigā atmiņā, lai vēlāk pati varētu atcerēties šīs izjūtas. Un lai cilvēki, kam nesanāca piedalīties Varjāgu braucienā, kaut mazliet varētu izjust šī pasākuma garšu.

Grūti gan ir aprakstīt visu cik tur tos kilomterus, kas tuvojas ciparam 200, tādēļ tādas spilgtākās atmiņas, prātojumi un sajūtas no šī pasākuma.

Starts

Visi, izņemot “Ausmiņu”, aizvico nežēlīgā tempā. Laikam te baigie kapātāji novākušies :).

Dunava - Jēkabpils

Baigais žēlums, ka no rīta kafiju nedabūju. Tā kā uz miegu velk. Pētu apkārtni un atceros 1. Varjāgus, kur šajā posmā jau vilkāmies kā nelaimes čupiņas. Salīdzinot ar to ātrumu, kā tad airējam, tagad lidojam. Žēl, ka toreiz aptrūkās laiks, lai finišētu. Līvānos piefiksēju, ka “Ausmiņu” esam kaut kur pametuši. Aiz Līvāniem smuka straume. Kilometri tiek pievarēti bez maz vai reaktīvā ātrumā. Esam jau Jēkabpilī. Sasparojos, čekoju situāciju upē, jo kā nekā man jāparāda ID slaveno “Trekas mucu” :) . Gandrīz pašaujam garām, jo muca “aizlieta”. Toties krastā manāms Kaspič. Lalalā – pusstunda pazaudēta klačojoties.

 

Jēkapils – “Pitstops”

Līdz Pļaviņām iet kā smērēts. Izbraucot no Jēkabpils, kādu posmu vēl ir reāli smuka straume ar vilnīšiem. ID vēl pamanās ietestēt jaunā smailes stabilitāti, palaižot mazliet sāniski to vilnī, un tādējādi piešķiežot man acis ar ūdeni!

Pēc Pļaviņām sākās posms ar nosaukumu – “Kur ir tās sasodītās Kokneses pilsdrupas??” Man personīgi uznāk pirmais mazais besis. Bet kad beidzot ieraugu pilsdrupas, atkal paliek labi. Vēl pēdējie padsmit kilometri ar saulrietu un pitstops.

 

Pitstopa epopeja

Pitstopa sākums vienkārši dievīgs. Sausas drēbes, kam seko karsta tēja un karsta zupa no mūsu atbalstītāju grupas puses un tad Daina atnes milzumlielu porciju ar kartupeļu biezeni, gaļas gabalu un salātiem. Viss – tiekam iebīdītas teltī. Pirms tam izdarām vismuļķīgāko lēmumu šajā pasākumā, kas beigās izraisīja arī visus nākamos piedzīvojumus – atcēlām izbraukšanu no 2.30 un 4.30 ar domu, ka gribam braukt pa gaismu.

 

Otrās dienas rīts –Pļaviņu HES - Ķeguma HES- Ogre

Ieēst nevaru. Atkal nedabūju kafiju L .Toties burvīgs bezvējš un skaists, mazs un īss rīta airējiens līdz Pļaviņu HESam, apnesiens un pirmā šīs dienas vilšanās. Tiek izdarīts secinājums, ka Daugavā straumi vairs neredzēt. Par posmu Pļaviņu HES – Ķeguma HES varu teikt – bez emocijām. Neko neatceros. Tāda kā bezfilma. Aiz Ķeguma HES sākas Ogres gaidīšanas svētki. Kaut kur šajā posmā tie izdarīts secinājums, ka tad, kad ieraugi atpazīstamu orientieri, skaidrs, ka līdz viņam vēl vismaz stunda jāairē. Šajā posmā tiek daudz runāts par pusaudžu un studiju gadiem, alkoholu, dejošanu uz skatuves kaut kādā Ogres bārā, pirts kurināšanu kopmītņu virtuvē utt. Tas tā, lai novērstu domas, ka ir grūti un esam “nekurienes vidū”.

 

Ogre – Ikšķile – Rīgas HES

Starp Ogri un Ikšķili kreisajā krastā mūs sagaida ID vecāki. Uzzinām, ka Cidons finišējis. Visa cieņa viņam. Reāla kapātājs :) Sāk smidzināt lietus. Arī pretvējš ir tāds, ka, ja apstājies, pūš atpakaļ. Ilgu laiku redzam kaut kur sev priekšā, tad sānos Ikšķiles baznīcas pilsdrupas. Tad ir posms: “Redzam Saulkalni, bet tā laikam no mums izvairās... eeh”. Stundas iet, vējš pieņemas spēkā un lietus no smalkas smidzināšanas pārveršas jau kārtīgā lējienā.

Kaut kur ap šo laiku sākās nākošā epopeja ar nosaukumu “Sarkanais, lielais elektrības stabs Rīgas HES vidū”. Tas izvairās vēl vairāk nekā Saulkalne. Toties visā krāšņumā mums pretī “iznirst” Rīgas HES. Liels, pelēkzilgans, viļņojošs ūdens klajs ar pelēko HES mūra sienu otrā galā. Iespaidīgi. Un līdz tam 10 km [te smaga nopūta]. Ir secināts, ka ātrums, pat normāli iekapājot, nav ātrāks pa 4-5 km/h dēļ pretvēja un vilnīšiem.

Labajā krastā mazliet pirms Salaspils ieraugam ID vecākus. Viņi kaut ko kliedz no krasta, bet mums slinkums airēt pie viņiem, jo esam diezgan patālu no viņiem. Saku, lai ID piezvana un, ja viņi domā mūs pierunāt izstāties, lai saka, ka brauc uz mājām, noskatās Panorāmu un tad brauc sagaidīt mūs Lucavsalā.

Bet nē, ID vecāki mūs uzmundrina ar ziņu, ka viņi gaidīs mūs pie pelēkas būdas mazliet pirms paša HES un padrošinās mūsu izkāpšanu.

Nu ir spars un Rīgas HESam pārkapājam ar tāda kā zema lidojuma sajūtu.

 

HES apnešana, HESa ceļa grāvis ar straumi, visādi citādi ieberzieni un Lucavsala

Labi, ka mums tādi atbalstītāji. Bez viņiem nez kā izdotos izrāpties pa glumo, slapjo betona krastu. Atrādam viņiem mūsu laivas transportēšanas sistēmu, tiekam iesēdinātas HES ceļmalas grāvī, kur ir REĀLA straume!!!! Ar piespiedēm, sanesumiem, lecamu bebra aizprostu, tiltiņu un pat mazu mucu, kas veidojas aiz iegāztas riepas. Kārtīgs “krīkinga” grāvis. Tam seko Dārziņu atteka ar “ieberzienu” galā aizsprosta izskatā. Gandrīz nomaucam pa to lejā netīšām. Labi, ka ID nostrādāja septītā maņa. Tiekam Daugavā. Ar viļņiem, kuriem baltas galotnes, un spēcīgu pretvēju. Un lietus, lietus, lietus, lietus....

Virzamies pāri Daugavai uz Doles salas galu. Kad sasniedzam Doles salas galu, izrādās, ka esam kapājušas veselu stundu. Nepilnus 3 km – veselu stundu. Sirsnīgi, ar pilnu atdevi, izliekot no sevis pēdējos spēkus.

Morāli esam sagrautas.

Klusām sāku dziedāt pie sevis “Pūt Vējiņi” un tad kārta “Nāk rudentiņis”... nu pilnīgi atbilstošas dziesmas noskaņai un laika apstākļiem. :)

Tālāk sakoncentrējos finišam. Laiks iet, Zaķusalas tornis pamazām tuvojas un arī pēdējais ieberziens.

Sasodītie Dienvida tilta cēlāji!! Pusi Daugavu aizbēruši ar smilšu maisiem. Un nu mums jāuzņem kurss uz Daugavas vidu, lai apbrauktu Dienvida tilta balstus. Nu kā lai nelamājas.

Finišs.

Lietus gāž.

Atbalstītāji.

Agris un Daina.

Diplomi, davānas.

Fotogrāfēšana.

Un karsta KAFIJA! :)

 

Finks (Babuļi)

P.S. Šodien otrdiena. Derētu tā kā rītvakar uz Lucavsalu aizbraukt – nu jau pāris dienas kā nebūs uzairēts. :)


Klubs > Tēmas > Piedzīvojumi

Lapu uztur: Inno.web