Tēmas
Jaunumi
Pasākumi
Piedzīvojumi
Ekspedīcijas
Viedoklis
Padomi
Diskusijas
Foto
Kalendārs
Saites
Par klubu
 
Laivas
Laivas
Laivas
   

RegisterLogin
Kāpēc reģistrēties
 
 

VIEDOKLIS

 

 

Laivu drošība

Atis Rektiņš, 02.05.2008

Komentāri

 

1..3

<< Atpakaļ pie raksta

 

Māris T

02.05.2008

10:36

aha. un iestrādes jau ir.
drīz uz laivas būs jālīmē zvaigznītes. un līdzi jāvadā laivas vadītāja apliecība. kuru par nieka 25Ls (ieskaitot samaksu par eksāmenu un foto) izsniegs sija CSDD, pēc tam, kad sijā "vanags", "fortūna" vai auto-moto-laivo prieks" būs izieti 9 mēnešu kursi (teorija 50Ls, parasti būs ar 'atlaidi') ar obligātajām 24 braukšanām (parasti pa Mārupīti, posmā starp Māras dīķi un Konjaku, 15Ls par reizi).
no otras puses - atceroties kādu savu izbraucienu šopavasar pa Amatu.. laikam ar aicinājumu - cilvēk, nu tak neaizmirsti paņemt līdzi galvu, kad dodies laukā no mājas!, ir par maz. TO nesadzird :(

Tālis

02.05.2008

12:46

Diezgan precīzi visu šo Latvijā reglamentē MK Noteikumi par mazizmēra kuģošanas līdzekļiem (varu kļūdīties nosaukumā). Tur ir gan sadaļa par vestēm, gan par attālumiem no krasta jūrā un citas lietas, kas varbūt neļaus izvērsties plašai diskusijai par velosipēdu, ko kāds jau ir izgudrojis.
Nereglamentētā drošība (ķiveres, tērpi, ūdenslīmenis upēs, prognozes jūrā) ir katra rokās, valsts varētu vienīgi ieviest tādu kā OCTA privātpersonām, kas deklarē sevi kā īpašu piedzīvojumu meklētājus (nevis uzplūdusi upe 1xgadā, bet jūra). Domāju, ka Krasta apsardzei Latvijā ir tik vien tā pienākuma, kā nokurināt obligātos degvielas litrus patrulējot gar krastu, kāds izglābts kajakists nāktu tikai par labu viņu profesionālajai pieredzei.
Diez vai Latvijā jūras kajakotāju skaits pieaugs tik strauji, ka birokrātija atvēzēsies 30-50 cilvēku dēļ izstrādāt Īpašos Izņēmuma noteikumus.
Un vēl - Latvijā, tāpat kā Igaunijā, ir uzstādītas kameras gar visu piekrasti, kas uztver katru kustībā esošu priekšmetu, kas ir lielāks par pīli līdz 10 km attālumā no krasta. Tāpēc ir prātīgi pieteikt savu laivojumu un iecerēto maršrutu Krasta apsardzei. Neparedzētu apstākļu gadījumā jūs atradīs ātri un 100km pa Baltijas jūru vairs neizklausīsies pēc nevajadzīgas ironijas.

joniic

03.05.2008

10:49

Dodoties uz Roņu salu,paķer līdzi EPIRB boju, un miers mūros.

 

1..3

<< Atpakaļ pie raksta

 

Pievienot jaunu komentāru

Autors:
E-pasts: (nav obligāts)
Komentārs:

Lapas administrācija nepieciešamības gadījumā patur tiesības slēgt pieeju rakstīšanai diskusijās no atsevišķām IP adresēm, kā arī dzēst bezjēdzīgus vai nekādā veidā ar diskusijas tematiku nesaistītus komentārus. Komentāru saturs pauž to autoru viedokli.


Klubs > Tēmas > Viedoklis > Raksts > Komentāri

Lapu uztur: Inno.web